Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dostępność Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Ośrodka Wsparcia Rodziny oraz Placówek opiekuńczo-wychowawczych nr 1, 2, 3 i 4 w Chorzowie

Informujemy, iż od dnia 15.06.2020 r. zostaje wprowadzona możliwość kontaktu osobistego z pracownikami Specjalistycznej Pomocy Terapeutycznej Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny wizyty dzwoniąc na numery: 798 873 231 lub 32 241 68 87.

Osoby umówione na wizytę w siedzibie Ośrodka są zobowiązane do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz stosowania środków ochrony osobistej tj. maseczki zakrywającej nos i usta, dezynfekcji rąk oraz rękawiczek ochronnych. 

Osoby nieumówione i nieprzestrzegające zasad bezpieczeństwa nie będą obsługiwane przez pracowników Ośrodka. Klienci którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi i przebywającymi na kwarantannie oraz z objawami chorobowymi nie będą przyjmowani i wpuszczeni do budynku Ośrodka lub mogą być proszeni o jego opuszczenie.

Zaznaczamy, że we wszystkich Placówkach obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

Prosimy przychodzić na umówione spotkanie punktualnie bez osób towarzyszących. Wejście do budynku do Działu Specjalistycznej Pomocy Terapeutycznej w Ośrodku Wsparcia Rodziny w Chorzowie możliwe będzie tylko oznaczonymi drzwiami (wejście nr 3).

Mając na względzie dobro i bezpieczeństwo klientów jak i pracowników Ośrodka prosimy o stosowanie się do zaleceń związanych z zapobieganiem szerzeniu się wirusa SARS-CoV-2.

 

Składanie dokumentów

Składanie wszelkich dokumentów do Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Ośrodka Wsparcia Rodziny oraz Placówek opiekuńczo-wychowawczych nr 1, 2, 3 i 4 w Chorzowie jest możliwe za pośrednictwem poczty, maila, skrzynki epuap a w uzasadnionych przypadkach osobiście z zastosowaniem wszystkich środków ochrony osobistej.

 

15 czerwca 2020

Z głębokim smutkiem

Dnia 04.02.2020 r. przyjęliśmy informację o odejściu Naszej Pani Dyrektor Bożeny Cierpioł. 

Pani Bożena Cierpioł przez ponad 20 lat była Dyrektorem najpierw Domu Dziecka w Chorzowie, który dzięki jej inicjatywie został przekształcony w Ośrodek Wsparcia Rodziny a następnie wyodrębnionego Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chorzowie i podległym jemu Placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zapamiętamy ją jako osobę zawsze uśmiechniętą, pełną energii i chętną do podejmowania nowatorskich metod pracy. Dzięki jej zaangażowaniu wdrożono, a następnie rozwinięto metodę pracy z młodzieżą poprzez przygotowywanie do samodzielności w specjalnie w tym celu utworzonych mieszkaniach.

Pani Dyrektor Bożena Cierpioł miała również duże zasługi w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Od roku 2011 była Przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Chorzowie, aktywnie działającą w tym zakresie.

Odejście Naszej Pani Dyrektor Bożeny Cierpioł wywołało w nas poczucie dużej straty, żalu i przygnębienia.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i sercach.

Jednocześnie zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 08.02.2020 o godzinie 9:00 w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Siemianowicach Śląskich przy ul. Michałkowickiej 35A.

6 lutego 2020

Nabór na stanowisko psychologa!!!!

Zapraszamy do kontaktu.

Szczegóły tutaj:

http://domdziecka.bip.chorzow.eu/index.php?kat=157182643336507672

25 października 2019

„JA – NASTOLATEK”

OŚRODEK WSPARCIA RODZINY ZAPRASZA NA ZAJĘCIA SOCJOTERAPEUTYCZNE 

 

11 marca 2019
Czytaj więcej o: „JA – NASTOLATEK”

Zaproszenie na zajęcia grupowe dla młodzieży

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez Ośrodek Wsparcia Rodziny grupie dla młodzieży od 13 roku życia.

 

23 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Zaproszenie na zajęcia grupowe dla młodzieży